4 רעיונות לבחירת שמות לבנות

מאמרים

בחירת שם לילד זאת משימה קשה,אמנם נראה שיש מגוון ולכן מדובר דווקא לפעולה פשוטה, אך ההפך הוא הנכון. ככל שישנו יותר מגוון ככה הבחירה עצמה נהיית יותר קשה. חוקרים מצאו שכאשר אנחנו מבצעים בחירה אנחנו מסתכלים על מה שהפסדנו במקום על מה שהרווחנו. כך שכשיש בחירה מרובה, כמו בחירת שמות לבנות או לבנים, אנחנו כביכול מפסידים המון אפשרויות אחרות. חשוב לדעת שמדובר בהרגל אנושי לחלוטין אשר נקרא פרדוקס הבחירה. לכן ההמלצה שלנו על מנת שתוכלו לבחור שם ולהיות שלמים עם ההחלטה שלו הוא לצמצם את האפשרויות! אך איך תוכלו לעשות זאת? ישנן שתי דרכים, דרך אחת היא לקבת את כל השמות שאתם מעוניינים בהם ולבחור מביניהם, האפשרות האחרת היא לבחור דרך אחת לשאוב ממנה את השמות ואז משם תוכלו לחפש את השם המועדף עליכם. במידה ואתם רוצים להשתמש בדרך השנייה אספנו לכם כמה מקורות השראה לשמות לבנות ולבנים. 

שם תנכ"י

התנ"ך הוא קובץ הסיפורים הנקרא ביותר בעולם, בעל משמעות דתית ותרבותית על העולם כולו ואוגד בתוכו אינספור דמויות שונות ומוכרות לאדם הממוצע. במידה ואתם תבחרו שם מהתנך המגוון העצום מאפשר לכם לקבוע את השם והמצלול, את  המשמעות, את התכונות של הדמות אותה תנציחו בקריאת בתכם או בנכם על שמה. בגלל שמדובר במגוון עצום, תוכלו לבחור שם בנאלי או מיוחד לילד שלכם. ישנה גם המשמעות הדתית שהשמות האלה טעונים בהם אך גם משמעות סיפורית. לדוגמא השם "רחל" משמעותו כבשה קטנה, אך בנוסף לכך, רחל הייתה דמות תנכית שיוחסו לה תכונות של אלגנטיות, יופי ואהבה. התנך הוא מאגר עצום לשמות לבנות ולבנים ולכן אנחנו ממליצים לחפש שם שמציג את התכונות הרצויות בילדכם.

סיפור אישי

שם שמכיל פרט מסיפור הפגישה של ההורים, דבר שהם אוהבים או חלק חשוב מחייהם, טוען שמות לבנות ולבנים שהיו נשמעים גנריים לבעלי משמעות מיוחדת. אם תחפשו את מה שמיוחד בכם כזוג ותבחרו לפי זה מתוך השמות לבנות ולבנים שאתם מתלבטים ביניהם, תוכלו ליצור משמעות חדשה לשם, אפילו אם הוא גנרי או פופולארי מאוד.

שמות לבנות

לפי מצלול

היום שנות רבות נשארות עם שם המשפחה שהם גם לאחר החתונה, כך שבמידה ותבחרו שמות לבנות שנשמעים טוב בצירוף שם המשפחה, תוכלו ליצור שם נחמד וקליט עבור הילדה. השם הוא כרטיס הביקור של האדם בעולםן ולכן לקבוע לפי המצלול של אותו השם, זאת הדרך לעצב את כרטיס הביקור הזה

חיים בתרבות שמעריכה שוני

אין זה מפתיע שאנשים עם שמות פופולריים מנסים למצוא דרכים להתאים אישית את שמם כך שיתאים יותר לאישיותם. לאחרונה הסתקרנתי אם אנשים אחרים עם שמות פופולריים מאוד חשו את אותו ניכור מהכינויים שלהם. אנשים רבים גאים בצדק בכך שיש להם שם ייחודי שמדבר על התרבות והמקור של משפחתם. אנחנו מתוכנתים לשמור על הזהות התרבותית שלנו, ובדרך כלל הדבר הראשון שאנשים מתחילים איתו הוא שם. לכן בחירת שמות לבבנות ולבנים שהם שונים מהנורמה מצמצמת את מספר האפשרויות.

Related Posts