התקנה פשוטה ומהירה: המדריך המלא להגדרות אלומיניום בהרכבה עצמית

מאמרים
  

גדרות אלומיניום הן פתרון נפוץ ושימושי לגינות ומרפסות פרטיות. התקנת גדר אלומיניום בעצמך אינה משימה מורכבת, אך דורשת הקפדה על מספר עקרונות כדי שהתוצאה תהיה יציבה ואמינה לאורך שנים.

בחירת מיקום וסימון

לפני ההתקנה, יש לבחור היכן בדיוק תעמוד הגדר ולסמן במדויק את קו הגדר על הקרקע באמצעות סרט דבק או גיר. הסימון ישמש מדריך בזמן העבודה. חשוב לוודא שיש מרחק מספיק מקירות, עצים ומכשולים אחרים.

חפירת יסוד

לאחר הסימון, חופרים תעלה לאורך קו הגדר ברוחב 30-40 ס"מ ובעומק 30 ס"מ. זו תהיה בור היסוד לעמודי הגדר. חשוב לוודא שהקרקע יציבה וישרה ככל הניתן. אם יש עלייה או ירידה בקרקע, יש להתאים את החפירה בהתאם.

הכנת העמודים והקיבוע

לאחר מכן מכינים את העמודים על פי אורכם הסופי הרצוי ומקבעים אותם בבור היסוד כל 80-100 ס"מ באמצעות בטון. חשוב לוודא שהעמודים זקופים לחלוטין בעזרת פלס. 

חיבור מוטות הגדר

שהבטון מתייבש, מחברים בין העמודים את מוטות האלומיניום האופקיים בעזרת ברגים או מהדקים. מומלץ להדק היטב כל חיבור כדי למנוע תזוזה. אם יש שער, משאירים פתח במיקום המתאים.

סגירת הגדר

לבסוף סוגרים את הגדר עם לוחות האלומיניום האנכיים שנבחרו. אלה נתלים על מוטות האופק בעזרת תופסנים מתאימים. אפשר להוסיף גם כיסוי עליון לגדר למראה מסיים. 

הקפדה על השלבים הללו תבטיח התקנה פשוטה ויעילה של: גדרות אלומיניום להרכבה עצמית איכותיות שיעמדו במשך שנים רבות.

סיכום:

גדרות אלומיניום להרכבה עצמית היא משימה ברת-ביצוע אם פועלים על פי השלבים הנכונים: סימון קו הגדר, חפירת יסוד, הצבת וקיבוע העמודים, חיבור המוטות וסגירת הלוחות. עם תכנון נכון והקפדה על פרטים, ניתן להתקין גדר אלומיניום איכותית ויציבה בעלות נמוכה יחסית.

 

Related Posts